VİTAMİN.forumn.org
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

VİTAMİN.forumn.org

İNTERNETTEKİ VİTAMİN KAYNAĞI

AnasayfaKapıLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Rehber Öğretmenlik Adını Okul Psikoloğu Olarak Değiştirilmesi

YazarMesaj
CHEKDAR
Admin
Admin
CHEKDAR

Ruh Hali : Rehber Öğretmenlik Adını Okul Psikoloğu Olarak Değiştirilmesi Sessiz10
Takım : Rehber Öğretmenlik Adını Okul Psikoloğu Olarak Değiştirilmesi 1447
Rep :
Rehber Öğretmenlik Adını Okul Psikoloğu Olarak Değiştirilmesi Left_bar_bleue999 / 100999 / 100Rehber Öğretmenlik Adını Okul Psikoloğu Olarak Değiştirilmesi Right_bar_bleue

Kişi sayfası
Güçlülük:
Rehber Öğretmenlik Adını Okul Psikoloğu Olarak Değiştirilmesi Left_bar_bleue1000/1000Rehber Öğretmenlik Adını Okul Psikoloğu Olarak Değiştirilmesi Empty_bar_bleue  (1000/1000)
Seviye:
Rehber Öğretmenlik Adını Okul Psikoloğu Olarak Değiştirilmesi Left_bar_bleue1000/1000Rehber Öğretmenlik Adını Okul Psikoloğu Olarak Değiştirilmesi Empty_bar_bleue  (1000/1000)
Tecrübe:

Rehber Öğretmenlik Adını Okul Psikoloğu Olarak Değiştirilmesi Empty
MesajKonu: Rehber Öğretmenlik Adını Okul Psikoloğu Olarak Değiştirilmesi   Rehber Öğretmenlik Adını Okul Psikoloğu Olarak Değiştirilmesi Icon_minitimePaz Ekim 05, 2008 7:06 pm

Eğitim sistemimiz içerisinde "rehberlik"geniş bir alanı içerisine almaktadır.Bu sebeble rehber öğretmenlik
mesleği yapılan iş içeriği ile aslında insan psikolojisinin tam anlamıyla uygulanıp sonuç alınması gereken,
uzmanlık gerektiren bir çalışma alanı olarak rehber öğretmenlik bir öğretmenlik mesleği olmaktan çok bir danışmanlık kabul edilirse bu ayrımın kabul edilip adının "okul psikoloğu"olarak değiştirilmesi elzemdir.
Çünkü rehberlik hizmetini zaten okullarımızda sınıf rehber öğretmenleri yerine getirmektedir.Geriye sadece
psikolojik danışmanlık vardır.İşte rehberlik kendisini bu bölümde hissettirmelidir.Mevcut durumda halen
çalışan rehber öğretmenlerin psikolojik danışma yönü olmayan alan dışı rehber öğretmenlerin en az 2 yıllık
yükseklisans yolu ile psikolojik danışma yönünden bilgilendirilmesi acil ihtiyaç gözükmektedir.
Okullarımızda rehber öğretmenlerin farkı burada ortaya çıkmaktadır.İdarenin ve öğretmenlerin olumlu bakış
açısı ancak sonuç alınabilecek danışma çalışmaları ile kendini hissettirir.

Alıntıdır...
https://vitamin.catsboard.com

Rehber Öğretmenlik Adını Okul Psikoloğu Olarak Değiştirilmesi
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Okul Öncesi Eğitim Kurumları Yönetmenliği
» Okul Rehberlik Yürütme Kurulu Yıl Sonu Raporu
» Okul Öncesi Eğitim Programı (36-72 Aylık )Öğretmen Kılavuz Kitabı-2